Keigra » Produktai » Pagrindinės montavimo taisyklės

Pagrindinės montavimo taisyklės

Gyvenamųjų pastatų mikroklimato problemos

Pastaruoju metu vyrauja energijos šaltinių kainų didėjimo tendencija, atsiranda didesni reikalavimai pastatų apšildymui bei šilumos sąnaudų mažinimui.

Teisingas langų ir durų montavimas turi labai didelę įtaką energijos taupymui: šiuolaikinės statybinės ir termoizoliacinės medžiagos leidžia ženkliai sumažinti šilumos nuotekius iš pastatų. Tai pasiekiama taupant energiją.

Kai yra pilna pastato jungčių izoliacija, tačiau patalpų ventiliacija ir oro kaita nepakankama, bėgant laikui atsiranda drėgmė, sutrinka montavimo putų šiluminės izoliacijos savybės.

Dėl to sumažėja šiluminė varža lango rėmo ir sienos sujungime, atsiranda šilumos nuotekis, padidėja drėgmė, atsiranda pelėsiai ar irimo požymiai aplink langus ir duris.

Pagrindinės priežastys
Nepakankama mikroventiliacija arba jos nebuvimas; neteisingas langų ir durų montavimas; netinkamų medžiagų naudojimas montuojant.
Langų sistema turi atitinkti reikalavimus tam tikram objektui (stiklo paketai, langų profiliai, jungiamosios detalės).
Pasekmės
Drėgmė ir pelėsiai aplink langus ir duris; įtrūkimai tinke aplink langą; sumažėja šilumos ir garso izoliacijos savybės; jungčių sandarumo sutrikimai.
Problemos dėl netinkamai pasirinktų langų sistemų arba užpildytų montažinių ertmių dažnai lemia labai nemalonias viso lango sistemos arba jo montavimo reklamacijas.
Architektūros ir fizikiniai principai
Pastato viduje tarp šiltų ir vėsių vietų vyksta oro judėjimas. Šiluma visada iš aukštesnės temperatūros zonos juda į vietas, kuriose yra mažesnė temperatūra. = TEMPERATŪROS KRITIMAS.
Dėl temperatūros mažėjimo kinta oro prisotinimo vandens garais lygis, vadinamas santykiniu drėgnumu. 
Garų temperatūrai ore mažėjant iki 100 proc. soties būklės, atsiranda kondensacija.
Ant senų, nepakankamai izoliuotų langų stiklo galima pamatyti rasos lašus. Sumontavus naujus, modernius langus, pasižyminčius labai geromis šiluminėmis izoliacinėmis savybėmis, drėgmė gali kondensuotis vietose tarp langų rėmų ir mūro tada, kai izoliacines medžiagas sudaro tik poliuretano montavimo putos.
Neapsaugotos poliuretaninės montavimo putos prisotinamos vandens garų, taip žymiai pablogėja jų šiluminės izoliacijos savybės. Sumažėja paviršiaus temperatūra lango rėmo prijungimo vietose ir susidaro terminis tiltelis. Šiose vietose gali rasoti, drėkti arba ant vidinės angokraščio dalies atsirasti pelėsis.
Mažėjant temperatūrai keičiasi santykinis oro drėgnumas ir gali pilnai prisisotinti iki 100 proc. Tuo metu vandens garų perteklius kondensuojasi ant šaltų paviršių. 
Pavyzdys: kai paviršiaus temperatūra +20 ° C, kondensatas atsiranda tada, kai vandens kiekis siekia 17,5 g/m3. Jei temperatūra nukrinta iki +10 ° C, garai kondensuojasi esant tik 8,7 g/m3 vandens ore.
Kalbant apie fizikos dėsnius, prastai izoliuoti pastatai ir langų montažinės siūlės yra pagrindinė vandens garų kondensacijos priežastis vietose, kur šaltesnis paviršius. Taip atsiranda šilumos nuostoliai ir susidaro netinkamos gyvenimo sąlygos. Užkirsti kelią šiems reiškiniams galima naudojant tinkamas statybos technologijas. 
Viena iš prevencinių priemonių - tai sujungimo siūlei sudaryti ir palaikyti sausą izoliacinę funkciją.
Poliuretano putų drėgmės įgeriamumas yra gana didelis. Drėgmė skverbiasi ne tik iš periferinės sienos, bet ir patalpos. Keturi šeimos nariai per vieną dieną vidutiniškai „gamina" 10 litrų vandens drėgmės (virimas, skalbimas, vonios kambarys ir t.t). Trūkstant ventiliacijos, didelė dalis drėgmės kondensuojasi ant vėsių paviršių (skerbiasi į montažinę siūlę ir virsta vandeniu).
Architektūros ir fizikiniai principai
Paveikslėlyje parodytas lango rėmo ir sienos sujungimo pjūvis su izoterme (tos pačios izotermės kreivės taškai). Norint išvengti vandens garų kondensacijos, drėgmės ir pelėsio atsiradimo uždarose patalpose ant angokraščio ar lango rėmo, būtina užtikrinti, kad temperatūra bet kuriame taške būtų ne mažesnė nei +13°C.
Termovizinė nuotrauka rodo didžiausius šilumos nuotekius iš pastato, kuriame sumontuoti nauji langai be reikiamų garoizoliacinių medžiagų.

Fizika
Izotermės kreivei įtakos turės ir lango montatavimo vieta angokraštyje. Piešinyje pavaizduoti trys sprendimai. Iš izotermių išsidėstymo matyti, kad tinkamiausia lango padėtis sienoje - vidurys.
Klaidos montuojant langus
Lango angos paruošimas
Langų montuotojai turi būti tinkamai apmokyti, kaip montuoti naują langą.
Prieš išimant seną lango rėmą, būtina pamatuoti pagamintą langą, ar jis atitinka matmenis.
Reikiamas dėmesys turėtų būti skiriamas paruošiant angokraščio paviršių: pašalinti atskilusias dalis, išsiurbti dulkes, nugruntuoti paviršių.
Per didelis montavimo putų storis sukelia įtrūkimus tinke. Kuo didesnis yra montavimo putų paviršius, tuo didesnis jų drėgmės įgeriamumas. Sumažinti putų plotą galima įterpiant polistireno plokštes.
Nepakankamas sprendimas
Tinkas iš išorės ir vidaus
Tinko garoizoliacijos nepakanka apsaugoti putas nuo drėgmės, esančios patalpoje.
Vandens garai be kliūčių patenka į montažinį sujungimą (montavimo putas).
Vidus - tinkas, išorė - silikoninis hermetikas
Montavimo putas iš išorinės pusės padengus hermetikais, o iš vidinės nutinkavus, gaunamas „šiltnamio efektas". Per tinką garai lengvai patenka į montavimo putas, tačiau per hermetiką nepasišalina į išorę. Drėgmė kaupiasi siūlėje, vėsta ir kondensuojasi.

Pagrindinis sujungimo principas

Iš vidaus sandariau nei iš išorės.

Pagrindinis langų montavimo principas ir yra išvengti drėgmės perdavimo iš vidaus į montažinės siūlės vidų. Tai pasiekiama naudojant garo ir hidroizoliacines juostas.
Pagrindiniai jungties reikalavimai
Šiluminė izoliacija
Pilnai užpildyta montažinė siūlė ir užtikrintas tinkamas šiluminės izoliacijos koeficientas (Soudafoam 32mW/K.m)
Garso izoliacija
Soudafoam tipo montavimo putos slopina garsą iki 58 db.
Kompensuoti judėjimus ir apkrovas
turi atitikti bendrus fizinius reikalavimus, absorbuodamos jėgų pasikeitimus tarp pastato ir lango rėmo, temperatūros pokyčius, vibraciją ir kitus statybinius judėjimus.
Drėgmė patalpoje  
norint išsaugoti šiluminės izoliacijos savybes, poliuretano putos iš vidaus turi būti apsaugotos nuo drėgmės ir turėti garų barjerą.

Išorinės jungties apsauga
išorinė montažinės jungties dalis yra veikiama atmosferinių veiksnių (lietaus, UV spindulių, temperatūros pokyčių).
Poliuretano putos turi būti veiksmingai apsaugotos nuo atmosferos poveikio, ypač UV spindulių poveikio ir vandens patekimo, bet tuo pačiu metu galėtų išleisti vandens garus į išorę. Išorinė putų apsauga turi būti pralaidi vandens garams, bet nepralaidi vandeniui.
Gaminant aukštos kokybės langus, vertėtų jau projektavimo etape atidžiai apsvarstyti galimas alternatyvas:
pasirinkti montavimo būdą priklausomai nuo statinio tipo
pasirinkti tinkamą lango rėmo montavimo vietą sienoje.
tinkamos sandarinimo sistemos pasirinkimas.
nestandartiniai sprendimai, pavyzdžiui, jungiamųjų dalių montavimo įdėklai, lango tvirtinimo mazgai, ir t.t.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                Informacijos šaltinis UAB "SOUDAL"